16.09.2020

Sprzątanie Świata 2020 - finał

Tradycyjnie, w trzeci weekend września, odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Gmina Miasta Toruń i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu, jak co roku włączą się w akcję.

Tegoroczna Akcja niewątpliwie odbędzie się w szczególnych okolicznościach, jednak z zachowaniem koniecznych obostrzeń, chcemy spotkać się z mieszkańcami Torunia, by promować wśród nich postawy ekologicznemówi prezes MPO Piotr Rozwadowski. W sobotę 19 września w godz. 10.00-14.00 zapraszamy na Rynek Nowomiejski na wspólną imprezę. Podczas wydarzenia odbędą się liczne gry i zabawy ekologiczne, a także zaprezentowane zostaną specjalistyczne pojazdy spółki MPO.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest problem plastiku. Pracownicy Centrum Edukacji Ekologicznej będą zachęcać mieszkańców, aby zastanowić się, czy możemy zredukować zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów. Przypomną oni zasady prawidłowej segregacji śmieci w naszych gospodarstwach domowych, a także potwierdzą prawdziwość zasady "zgniecenie ma znaczenie".

Nie zabraknie kolorowanek i łamigłówek dla młodszych i nieco starszych gości. Będzie można zakręcić kołem fortuny i przy odrobinie szczęścia wygrać wybraną nagrodę. Zaprosimy również do pamiątkowego zdjęcia przy ściance promującej selektywną zbiórkę odpadów. O godz. 12.00 odbędzie się konkurs wiedzy, do udziału w którym zapraszamy głównie dorosłych – nagrody czekają.

W akcję włączą się Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Dobrzejewice, które na swoim stoisku będzie prowadzić konkursy przyrodnicze. W zamian za aktywny udział leśnicy rozdadzą uczestnikom imprezy sadzonki drzew i krzewów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny dla wszystkich, organizuje je Gmina Miasta Toruń i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu.

Do zobaczenia!

Do pobrania: