Spotkania Prezydenta Miasta Torunia z mieszkańcami
24.02.2020

Na spotkaniach 2020 o odpadach

Od 17 lutego trwa edycja 2020 spotkań Prezydenta Miasta Torunia z mieszkańcami. W tym roku cykl trzynastu wydarzeń potrwa do 26 marca, a jednym z prezentowanych tematów prelekcji będzie kwestia zmian w segregowaniu i wywozach odpadów komunalnych.

 


 AKTUALIZACJA:

11 marca Prezydent Miasta Torunia zdecydował o przerwaniu cyklu spotkań z mieszkańcami. Spotkania na pięciu osiedlach odbędą się w innym terminie. Przełożone spotkania dotyczą osieli: Chełmińskie, Wrzosy, Bydgoskie, Staromiejskie i Podgórz.
Decyzja ta wynika z sytuacji zagrożenia koronawirusem. Wśród zaleceń, jak się chronić przed zarażeniem, jest m.in. unikanie pomieszczeń, w których przebywa większa liczba osób.
O nowych terminach spotkań mieszkańcami będziemy informować na bieżąco na łamach miejskiego serwisu.


 

Zebrania osiedlowe z udziałem Prezydenta Torunia to doskonała okazja do rozmowy o potrzebach i pomysłach torunian, związanych z funkcjonowaniem miasta. Obok prezydenta, w spotkaniach uczestniczą także dyrektorzy i przedstawiciele wydziałów urzędu miasta oraz spółek komunalnych.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, spotkania składają się z dwóch części:

  • warsztaty tematyczne przy stolikach - zawsze od godz. 17.00,
  • wspólne spotkanie - zawsze od godziny 18.00, podczas którego przewidziano prezentacje informacyjne oraz dyskusję.

Podczas warsztatów tematycznych torunianie mogą w niewielkich grupach omawiać ważne sprawy osiedlowe i miejskie. Rozmowy przy stolikach odbywają się z udziałem szefów działów urzędu lub innych jednostek miejskich zajmujących się daną tematyką, w miarę możliwości uczestniczą w nich także prezydent lub jego zastępcy. W tym roku przy stolikach rozmowy są prowadzone:

  • o drogach i komunikacji miejskiej (MZD, WGK),
  • o środowisku, zieleni i jakości powietrza (WŚiE, BOM, SM),
  • o organizacji ruchu na czas remontu mostu drogowego im. J. Piłsudskiego (MZD, WGK).

Swój stolik posiada także Rada Seniorów Miasta Torunia.

Po godzinnej dyskusji przy stolikach, o godz. 18:00 mieszkańcy wysłuchają prezentacji dotyczących inwestycji, planów i budżetu miasta oraz będą mogli zadać pytanie prezydentowi. Jednym z punktów jest również prezentacja na temat systemu segregacji odpadów w Toruniu. Będzie można z niej dowiedzieć się między innymi:

  • co zmieniamy obecnie w systemie segregacji odpadów,
  • jakie nowe i zmienione usługi realizowane są w systemie od 2020 roku,
  • jak wyglądają schematy zbierania odpadów dla domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych,
  • co oferują toruńskie punkty PSZOK.

Dla uczestników przygotowano specjalne tablice edukacyjne dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Można również otrzymać ulotki dedykowane zasadom segregacji odpadów w naszym domu.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tegorocznych spotkaniach oraz wysłuchania prezentacji dotyczącej odpadów komunalnych!