Logo akcji Ekoferie
12.01.2021

Ekoferie z nagrodami

W ramach akcji #Ekoferie ze Szkolnym Centrum Recyklingu dzieci i młodzież mogą dobrze się bawić i zyskać wiedzę na temat ekologicznych zachowań. Do 17 stycznia 2021 r. trwa również konkurs dla korzystających z platformy.

W ramach akcji skierowanej do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, na platformie edukacyjnej Szkolne Centrum Recyklingu (kliknij i przejdź na platformę) codziennie dodawane są nowe materiały: filmiki z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania odpadów, bajki, wywiady, scenariusze, prezentacje i artykuły – wszystkie poprzez zabawę uczące, jak dbać o środowisko. Młodzi ludzie dowiedzą się z nich m.in. co mają ze sobą wspólnego wikingowie i lodówka; żaby z bateriami oraz Terminator z pszczołami.

Konkurs #Ekoferie

Zadanie uczestników polega na umieszczeniu w komentarzu postu na profilu Szkolne Centrum Recyklingu na Facebooku (przejdź na profil) lub na Instagramie zdjęcia, pracy lub filmiku dokumentującego korzystanie z platformy Szkolne Centrum Recyklingu. Może to być malowanka pobrana z sekcji Zagraj, zdjęcie oglądanego filmiku lub bajki. Warunkiem koniecznym jest oznaczenie wpisu hasztagiem #Ekoferie i #szkolnecentrumrecyklingu. Udział w konkursie mogą wziąć dzieci i młodzież ucząca się. Konkurs trwa do 17 stycznia, a komisja konkursowa przyzna aż 10 nagród.

Organizator konkursu - Fundacja Odzyskaj Środowisko świadczy nieodpłatnie działania edukacyjne na rzecz Gminy Miasta Toruń, jako strona porozumienia o współpracy z firmą MB Recykling. Porozumienie to dotyczy zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do czerwonych pojemników, dostępnych dla mieszkańców Torunia.